4 przesądy związane z przeprowadzkami


Don't be so serious! Poznaj cztery przesądy i przeprowadzaj się z uśmiechem na twarzy :)

Przeprowadzka czy to do nowego mieszkania w Warszawie czy innym mieście to poważne przedsięwzięcie. Nie można jednak dać się zwariować – dziś podejdziemy do tematu na wesoło i zamiast pisać o zawiłości przeprowadzkowego procesu, przyjrzymy się towarzyszącym im przesądom rytuałom. Poznaj 4 najciekawsze przesądy związane z przeprowadzkami.


1. Przeprowadzka? Tylko w środę lub sobotę!

Jeśli planujesz przeprowadzkę, to zgodnie z panującymi przesądami powinieneś wybrać na tę okoliczność środę albo sobotę. Środa wróży dużo gości, zaś sobota przynosi szczęście. Pamiętaj, jeśli nie chcesz przynieść firmie pecha, zapomnij o przeprowadzkach w listopadzie!


2. Pierwszy wchodzi stół

Chcesz zawsze zasiadać przy suto zastawionym stole? Nie musisz w tym celu iść do restauracji – po prostu pamiętaj, by podczas przeprowadzki do swojego nowego domu wnieść jako pierwszy stół – dzięki temu talerze na nim nigdy nie będą puste, a domownicy głodni.


3. Świeczka w oknie niczym kupon lotto

Do tej pory nie miało dla Ciebie większego znaczenia czy zapalasz świeczkę żółtą czy czerwoną? Czas to zmienić! Przesądni uważają, że w kolorze świeczki ukryty jest głębszy sens - jeśli chcesz zapewnić swojej rodzinie pomyślność finansową, musisz umieścić w oknie świeczkę koloru zielonego, jeśli marzysz o rozwoju kariery – powinna to być świeczka żółta, a dla większej pewności i wewnętrznej siły zapal w oknie świeczkę pomarańczową.


4. Szkło na szczęście

A jeśli chcesz zapewnić sobie odrobinę szczęścia w nowym roku - stłucz trochę szkła. Nie ma to jak dobry początek z pompą ;)