4 problemy, które mogą pojawić się przy przeprowadzce


Jakie są cztery przedmioty, które mogą sprawić problem podczas przeprowadzki?

Przeprowadzka to skomplikowany i złożony proces, w który musimy włożyć sporo energii, czasu i pieniędzy, stąd nie kojarzymy go zazwyczaj z czymś przyjemnym. Jednak jeśli odpowiednio wszystko zaplanujemy, to możemy przejść przez cały proces niemal bezboleśnie i uporać się z każdym problemem. Jak zaplanować i przeprowadzić transport rzeczy o nietypowych rozmiarach? Stworzyliśmy listę czterech najbardziej problematycznych przedmiotów/rzeczy, które mogą przyprawić nas o ból głowy podczas przeprowadzki. Podajemy również panaceum na ów ból głowy, czyli sposoby na ich transport.


 1. Pianino/fortepian
  Jest to instrument o nieprawdopodobnej masie niemal 300 kg. Żeby przenieść go do samochodu i przewieźć bez szwanku, najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy będą wyposażeniu w odpowiednim sprzętem w postaci pasów mocujących i umiejętnego przytwierdzenia pianina/fortepianu, by w trakcie podróży był stabilny.

 2. Porcelana
  Porcelana to materiał bardzo wrażliwy i bardzo łatwo ją uszkodzić w transporcie. W związku z tym potrzeba ją odpowiednio zapakować, by ustrzec się przed stłuczeniem. Najlepiej skorzystać w tym celu z folii bąbelkowej, materiału lub gazet. Będą one dobrymi amortyzatorami w trakcie podróży.

 3. Lodówka
  Lodówka to kolejny gabarytowy element wyposażenia, który bardzo trudno się transportuje. Żeby jednak się to udało bez niepotrzebnych komplikacji, proponujemy zakleić drzwi taśmą, by w czasie podróży się nie otwierały, a podczas przewozu zadbać o zamocowanie lodówki pasami do paki samochodu.

 4. Motocykl
  Przetransportowanie motocyklu powinno się odbywać z odpowiedniego rodzaju zabezpieczeniami takimi jak haki do mocowania i pasy ściągające. Większość firm przeprowadzkowych jest w nie wyposażona.