5 sposobów na szybszą aklimatyzację po przeprowadzce


Co zrobić, żeby szybciej zaklimatyzować się w nowym otoczeniu?

Pisaliśmy już na naszej stronie o wielu aspektach przeprowadzki- między innymi o tym jak transportować sprzęt komputerowy lub jakie czynności zostawić na ostatni dzień przed przeprowadzką. W niniejszym materiale zamieściliśmy porady dotyczące pierwszych dni już po przeprowadzce. Jak szybko zaklimatyzować się w nowym miejscu? Czytaj dalej!

 1. Zapukaj do sąsiadów
  W dobie internetu kiedy bardziej akcentowane jest uczestnictwo w społecznościach wirtualnych niż rzeczywistych, coraz częściej obserwuje się sytuacje kiedy nasi sąsiedzi nam są zupełnie obcymi ludźmi. Więzi sąsiedzkie zanikają, jednak potencjał jaki w nich tkwi nie da się zastąpić nawet facebookiem! Dlatego zapukaj do drzwi swoich sąsiadów, przywitaj się – to będą ludzie, którzy mogą Ci pomóc w trudnych sytuacjach, które mogą się pojawić w mieszkaniu. Z nimi możesz też spędzać przyjemne chwile kultywując tradycje sąsiedzkie.

 2. Zwiedź okolice
  Wybierz się na długi spacer, w czasie którego poznasz okolicę: parki, kawiarnie, biblioteki – wszystkie te miejsca, które przydadzą Ci się w dalszym funkcjonowaniu.

 3. Droga do pracy
  Przeprowadzka często jest motywowana zmianą zatrudnienia, dlatego przed pierwszym dniem w nowej pracy, warto prześledzić trasę do pracy, by móc idealnie wykalkulować jak długo może ona zająć, jakie przeszkody można po drodze napotkać – to zredukuje Twój stres i pozwoli Ci spokojniej przetrwać ten trudny dzień.

 4. Znajomi w pracy
  Znajomi w pracy to genialny kapitał po przeprowadzce – to oni mogą Ci podpowiedzieć co ciekawego można robić w okolicy, często też mogą pomóc Ci się odnaleźć w nowym miejscu zapraszając na kawę itp. To świetna okazja, by poznać nowych ludzi i zyskać nowych przyjaciół.

 5. Może jakiś kurs?
  Żeby przyspieszyć adaptację w nowym miejscu i zdobyć nowe znajomości, warto zdecydować się na podjęcie jakiegoś kursu. Może jest coś, czego zawsze chciałeś się nauczyć, ale brakowało Ci na to czasu lub motywacji? Może to jest ten moment kiedy warto spróbować? Przeprowadzka otwiera przed Tobą całkiem nowe perspektywy!