Przeprowadzka ze zwierzakami – porady logistyczne


Jak przeprowadzić się wraz ze zwierzakami?

Pisaliśmy już na naszej stronie o przewozie zwierząt z punktu widzenia prawa. Dziś doradzimy Ci jak sprawnie przeprowadzić przeprowadzkę z udziałem pupili.


O czym należy pamiętać podczas przeprowadzki zwierząt?

Przeprowadzka to sytuacja trudna nie tylko dla ludzi. Zwierzęta również są wrażliwe na zmianę otoczenia, dlatego musimy zatroszczyć się o to, by zminimalizować stres temu towarzyszący. Jak to zrobić? Pamiętajmy, że zmysł węchu u zwierząt jest znacznie bardziej rozwinięty niż u ludzi, dlatego w nowym mieszkaniu powinny znaleźć się rzeczy dobrze znajome naszemu pupilowi, np. jego stare zabawki. przeprowadzki_WarszawaTo z pewnością ułatwi aklimatyzację w nowym środowisku. 


Zanim jednak zwierzak trafi do nowego mieszkania, należy zadbać o odpowiednie warunki jego transportu – unikajmy przewożenia go w przyczepie razem z meblami czy innymi przewożonymi rzeczami. Najlepiej byłoby, gdyby nasz pupil jechał w nowe miejsce w naszym bezpośrednim towarzystwie, co zredukuje niepotrzebny stres. 


Przed przeprowadzką całkiem dobrym pomysłem może się również okazać wizyta u weterynarza, który doradzi jak pomóc zwierzęciu w czasie przeprowadzki. Warszawa to jedno z wielu miast, w których takie przeprowadzki skutecznie przeprowadza się każdego dnia. Łatwiej kiedy przeprowadzka odbywa się w obrębie jednego miasta, gorzej, gdy podróż jest dłuższa – z miasta do miasta lub nawet z państwa do państwa. Przeprowadzka na większa odległość wymaga proporcjonalnie większej troski o dobro naszych pupili.