By przeprowadzka nie była koszmarem...


...czyli o tym jak ważny jest plan działania w realizacji przeprowadzki

Pisaliśmy ostatnio o psychicznym przygotowaniu się do przeprowadzki. Dziś kontynuując ten wątek podpowiemy jak nie dać się zwariować podczas przeprowadzkowego harmidru. Pomóc ma w tym dokładny plan – co po kolei robić, żeby wszystko poszło szybko i sprawnie?


Plan to podstawa


Nawet, jeśli w życiu hołdujesz zasadzie, że to, co spontaniczne to najlepsze, w przypadku przeprowadzki musisz ją na jakiś czas zawiesić. Każda przeprowadzka wymaga bowiem równoczesnego ogarnięcia tylu spraw, że bez planu działania ani rusz. Zatem długopis, kartka w dłoń i czas wypisać najważniejsze kwestie, które musisz załatwić w związku z przeprowadzką. Warszawa – jeśli to chcesz jej dokonać, przejrzyj ofertę firm przeprowadzkowych, które mogą się okazać bardzo pomocne w przeprowadzeniu całego procesu... 


Pierwszą sprawą powinno być ustalenie terminu – tu wraz z wybraną przez Ciebie firmą dogadujecie najbardziej odpowiedni dla Ciebie moment, w którym chciałbyś przetransportować rzeczy. W ustalaniu terminu – oprócz uwzględnienia czasu wolnego od pracy i zajęć, warto też zwrócić uwagę na pogodę. 


Zanim nadejdzie ustalony termin zrób listę wszystkich przedmiotów i materiałów, które będą przewożone w nowe miejsce – zmniejszy to prawdopodobieństwo ich zagubienia w tym całym chaosie. Poszczególne rzeczy pogrupuj tak, by mniej więcej tematycznie trafiały do tych samych pudeł. Nie zapomnij tych pudeł odpowiednio oznaczyć i opisać. 


Jeśli przewozisz sprzęt delikatny – taki jak talerze czy szkło, zadbaj o dodatkowe zabezpieczenie kartonów, np. poprzez owiniecie ich kocami. W samochodzie należy je układać ostrożnie, by nie zostawiać zbyt dużych przerw między poszczególnymi pudłami, co zapobiegnie zbyt dużej ich ruchliwości w czasie jazdy oraz zmniejszy prawdopodobieństwo zniszczeń.

Jeśli chodzi o przeprowadzki, firma Besto z Warszawy pomoże Ci zrealizować szybko i bezboleśnie. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.