Psychiczne przygotowanie do przeprowadzkiPrzeprowadzka to jedno z bardziej stresujących wydarzeń w życiu. Nie bez kozery znajduje się na liście największych stresorów opracowanej przez psychologów, która służyć ma między innymi dokonaniu samooceny kondycji psychicznej. Nie bój się przeprowadzki.


Nowe miejsce – nowe możliwości


Pozytywne nastawienie do przeprowadzki i nowego miejsca to podstawa. Lęk przed nieznanym jest czymś naturalnym, jednak nie warto się w nim nakręcać i otworzyć się na nowe możliwości, które kryją się za nowym miejscem zamieszkania. Powszechnie wiadomo, że jeśli będziesz myśleć o negatywach przeprowadzki, to z pewnością je znajdziesz, dlatego nie ma w tym sensu: lepiej spojrzeć na to, co dobrego może Ci ta zmiana przynieść. A może wiele – choćby nową przestrzeń, którą można na nowo wykreować/zagospodarować/eksplorować.


Stare miejsce też miało swoje minusy


W trudnych sytuacjach – zwłaszcza, gdy wchodzimy na ścieżkę zmian, nasz mózg lubi nas oszukiwać, że to, co było kiedyś było takie piękne/bezpieczne/niezastąpione, no i praktycznie bez wad. Podobnie może być również tym razem – będziesz pamiętał tylko dobre chwile związane ze starym miejscem zamieszkania, a złe zupełnie wyparują, co jeszcze bardziej utrudni Ci przeprowadzkę. Warto spojrzeć na nowe miejsce jako szansę na rozpoczęcie wszystkiego od nowa – odcięcie się od starych, być może ciężkich, doświadczeń i zadrukowanie swojej życiowej księgi kolorową czcionką. Nasza firma może pomóc Ci w zadrukowaniu tej pierwszej strony – związanej z przeprowadzką. Warszawa jest obszarem, w którym funkcjonujemy. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!