Kiedy od przybytku (w przeprowadzce) głowa boli...


Jak uporać się ze zbyt dużą ilością rzeczy podczas przeprowadzki?


„Nie mam się w co ubrać” - niemal każda kobieta miewa w swoim życiu takie momenty kiedy wypowiada te słowa stojąc przed otwartą szafą. Nie zdarza się to jednak w czasie przeprowadzki. Wówczas okazać się może, że rzeczy jest tak dużo, że ich przewiezienie może się okazać niebywale trudne. Co wtedy?


Za dużo rzeczy – co robić?


Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań, z których skorzystać można w sytuacji, kiedy ilość posiadanych przez Ciebie rzeczy znacznie przekracza Twoje możliwości przeładunkowe z jednego miejsca w drugie podczas przeprowadzki.


Czyszczenie szafy

Przeprowadzka to dobry moment na zrewidowanie stanu szafy. Może się okazać, że część rzeczy jest już przez nas od lat niewykorzystywana, bo: wyszły z mody, są za małe, już nam się nie podobają albo są uszkodzone. To jest dobra okazja na przeprowadzenie wśród znajomych małego kiermaszu – może ktoś będzie chętny, by odziedziczyć po Tobie jakiś element garderoby? Możesz również ulokować nieużywane przez siebie ubrania do kontenerów Polskiego Czerwonego Krzyża, dzięki czemu trafią one do najbardziej potrzebujących. Jeśli natomiast sama potrzebujesz zastrzyku gotówki, możesz wystawić rzeczy na aukcjach internetowych, które pomogą zarobić Ci kilka groszy.


Czyszczenie biblioteczki

Ci, którzy nie mają problemu ze zbyt dużą ilością ubrań, „cierpią” zazwyczaj na nadmiar dóbr w postaci książek, płyt, itp. Z ich przewozem również może pojawić się problem, zwłaszcza, gdy rozmiary naszej biblioteczki zaczynają przypominać zasoby Biblioteki Narodowej. W takiej sytuacji również przydatny może okazać się mały przegląd pozycji na półce i decyzja o ewentualnym ograniczeniu zasobów. Może sprzedaż w Internecie lub w antykwariacie albo prezenty dla znajomych?

Jeśli jednak nie lubisz rozstawać się ze swoimi rzeczami, nawet w sytuacji przeprowadzki, Warszawa jest miastem, w którym znaleźć możesz rozwiązanie tego typu problemów. W naszej firmie dysponujemy samochodami, które gabarytowo sprostają każdej przeprowadzce. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.