Przeprowadzka po rozstaniu


Jak się z nią uporać?

Pisaliśmy ostatnio o kwestiach związanych z przeprowadzką do partnera. Jest to przedsięwzięcie stresujące nie tylko ze względu na fakt przeprowadzki, która sama w sobie wzbudza w nas wiele emocji, ale również z racji zmian, które wiążą się z zamieszkaniem z partnerem. Dziś „ugryziemy” temat od drastycznie innej strony. Zdarza się bowiem, że wspólne zamieszkanie razem okaże się nie najlepszym pomysłem. Zatem: przeprowadzka po rozstaniu z partnerem – jak to ogarnąć?


Kto ma się wyprowadzić? Ty czy On(a)?


Czynnikiem decydującym w tej kwestii jest to, czy posiadacie dzieci i kto będzie sprawował nad nimi opiekę tymczasową. Ze względu na dobro pociech i obowiązek zagwarantowania im stabilnej ciągłości warunków życia powinny one pozostać w domu rodzinnym wraz z rodzicem, który podejmie się opieki nad nimi. W sytuacji kiedy w związku nie ma dzieci, z domu wyprowadza się zazwyczaj osoba, która była inicjatorem rozstania. Niezależnie od tego kto postanawia opuścić dom rodzinny po rozstaniu, zawsze będzie to stresujące wydarzenie dla całej rodziny. Wkrótce okazać się jednak może, że ta z osób, która pozostała w starym domu, też będzie chciała się przeprowadzić, bo wspomnienia będą utrudniały jej normalne funkcjonowanie. Przeprowadzka w nowe miejsce ma jednak swoje plusy. Jakie?


Przeprowadzka po rozstaniu - jasne strony

Przeprowadzka w nowe miejsce to uwolnienie się od wspomnień, które są nierozerwalne z przestrzenią, którą przed rozstaniem razem zajmowaliście. Jest to również sposób na otwarcie się na doświadczenia. W innej przestrzeni łatwiej będzie Ci przełamać się i przekonać do szukania nowego partnera. Łatwiej będzie też zapomnieć i zacząć wszystko od nowa na swój własny rachunek.


O ile w tej kwestii poradzić sobie musisz sam, o tyle w kwestii przeprowadzki do nowego miejsca, które wiąże się z zupełnie nowymi możliwościami – oferujemy swoją gotowość do pomocy. Firma Besto pomaga w przeprowadzkach na terenie Warszawy oferując najwyższej jakości usługi.