Przeprowadzka do partnera


Jak przetrwać razem?

Poruszaliśmy już na naszej stronie temat przeprowadzki w kontekście wyboru nowego mieszkania. Nowe zawsze troszkę napawa lękiem - nowy dom, nowe kąty, często nowe meble, a co, jeśli dojdzie do tego jeszcze... nowy partner? Przeprowadzka do nowego partnera - jak się do tego przygotować, jak to przetrwać?


Pierwsze kroki w nowym mieszkaniu


W pierwszych godzinach, dniach, tygodniach możesz czuć się w nowej sytuacji odrobinę zestresowany - nieważne czy wprowadzasz się do partnera czy on do Ciebie albo czy obydwoje wprowadzacie się do nowego mieszkania. Niezależnie od tego obydwoje musicie dbać o to, żeby przetrwać ten czas w jak najmniej stresującej atmosferze. Jeśli któreś z Was wprowadza się do drugiego, na gospodarzu ciąży obowiązek wprowadzenia świeżego domownika w nową przestrzeń. Warto, żebyście podzieli tę przestrzeń na trzy części: jedną dla Ciebie, drugą dla partnera, trzecią - wspólną. To ułatwi Wam współegzystowanie na co dzień. Nie oznacza to jednak, że Wasze tereny są zewsząd otoczone drutem kolczastym i nie macie na nie nawzajem prawa wstępu - warto, żebyście jednak mieli takie miejsca w domu, w które bedziecie mogli się udać na wypadek kłótni albo potrzeby pozostania sam na sam z własnymi myślami.


O czym musicie pamiętać żyjąc razem pod jednym dachem?


Przeprowadzka do nowego mieszkania oraz wspólny start egzystencji na jednym gruncie to spotkanie się różnych przyzwyczajeń i nawyków, co może być powodem niemałych scysji. Żeby ich uniknąć warto już na początku ustalić pewne zasady. Z ich pomocą potrzeby obu partnerów będą respektowane, a granice szanowane. Bez tego wspólne mieszkanie staje się męką. Nie dopuśćcie do tego! Poniżej prezentujemy krótką listę wskazówek, które mogą być inspiracją dla Was, żeby uczynić Wasze życie we dwoje przyjemniejszym:

  • listy na lodówce (miły akcent, w którym możesz umieścić uwagę, przypomnienie lub prośbę zakończoną słodkim wyznaniem), 
  • dyżury sprzątania (żeby uniknąć bezsensownych kłótni o skarpetkach na podłodze),
  • drobne prezenty (które przełamałyby rutynę wspólnego życia).


A we wszelkich przyziemnych sprawach związanych z przeprowadzką pomoże Wam wykwalifikowana firma przeprowadzkowa Besto z Warszawy. Skontaktuj się z nami wypełniając formularz.