Przedmioty używane sezonowo - pakowanie


W każdym domu znajdują się rzeczy, które używane są jedynie kilka razy w roku.
W każdym domu znajdują się rzeczy, które używane są jedynie kilka razy w roku. Zazwyczaj jest w domu wyznaczone miejsce do ich przechowywania. Zdarza się jednak, że po przeprowadzce nie można ich znaleźć.

Przedmioty takie, jak na przykład choinka, narty, łyżwy czy rzadko używany robot kuchenny są pakowane jako pierwsze i na ogół rozpakowywane jako ostatnie. Najczęściej jest tak, że po rozpakowaniu mnóstwa pudeł, przestaje mieć znaczenie, gdzie rozpakowywane są kolejne. Najważniejsze jest to, by jak najszybciej rozpakować ostatnie pudła, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie w nowym miejscu.

Prędzej czy później przychodzi moment, w którym trzeba coś znaleźć. Poszukiwania najczęściej zaczynają się od przeszukania nowych miejsc, których nie było w poprzednim mieszkaniu lub domu. Później sprawdza się miejsca, w których nigdy racjonalnie nie położyłoby się danej rzeczy. Najczęściej rzeczy znajdują się tam, gdzie były przechowywane wcześniej. Dlatego też, jeśli trzymało się choinkę w piwnicy, to w piwnicy należy zacząć jej szukanie.