Zasady współpracy z firmą przeprowadzkową


Ogromnym plusem takiej współpracy jest oszczędność czasu i wysiłku.

Coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę z firmą przeprowadzkową. Ogromnym plusem takiej współpracy jest oszczędność czasu i wysiłku. Wtedy przy przeprowadzce osoba zlecająca robi jedynie to, co chce zrobić, natomiast całą resztą zajmuje się wynajęta firma. Konieczne jest więc podpisanie umowy, by wszystko było ustalone i wyjaśnione. Przed przeprowadzką przedstawiciel firmy przeprowadzi wywiad, w trakcie którego zostaną ustalone wszystkie szczegóły.

Jeśli chodzi o dojazd, to nie wystarczy podać adres, z którego trzeba odebrać dobytek i gdzie dostarczyć. Ważne jest to, by poinformować firmę o szczegółach dojazdu na miejsce, na przykład o ograniczeniach tonażowych czy możliwości dojazdu blisko bloku. Często potrzebna jest zgoda na wjazd na teren zamknięty.

Ważne jest również poinformowanie pracowników, co zostało zapakowane do konkretnych kartonów. Dzięki temu można uniknąć nieprzewidzianych zniszczeń. Kartony, które zawierają na przykład rzeczy ze szkła, będą inaczej traktowane.

Firmę należy uprzedzić też o sprawach nietypowych. Jeśli na przykład transportowane mają być rzeczy bardzo wartościowe, koniecznie trzeba to wcześniej zaznaczyć.

Wybierając ten sposób przeprowadzki, można mieć pewność, że cała przeprowadzka zostanie wykonana o wiele szybciej i w profesjonalny sposób.