5 powodów, dla których przeprowadzisz się do Warszawy


Szukasz swojego miejsca na ziemi? Chciałbyś zamieszkać w miejscu, które będzie pozwalało Ci się realizować zarówno w obszarze pracy jak i innych obszarów życia? Z tego punktu widzenia przeprowadzka do Warszawy wydaje się być najlepszym, co możesz w takiej sytuacji zdziałać. A jeśli wciąż się wahasz, postaramy się przekonać Cię listą pięciu atrakcji, które czekają na Ciebie po zamieszkaniu w stolicy. W naszym rankingu opieramy się na opublikowanym przez New York Times raporcie „36 hours in...”. Jeden z reporterów spędził w stolicy naszego kraju 36 godzin i oto co go w niej zachwyciło. Czytaj dalej!


1. Historia na każdym kroku

Warszawa jest pełna muzeów i zakątków, które spodobają się każdemu amatorowi historii. Wspomnieć tu należy choćby o klasycznym Muzeum Narodowym, podziwianym na całym świecie Muzeum Powstania Warszawskiego czy Muzeum Historii Żydów Polskich, które opowiada ich dzieje od starożytności po współczesność. Żeby skosztować nieco historii wystarczy spacer ulicami Starego Miasta – bary mleczne, stare kamienice i klimat, który unosi się w powietrzu

2. Sztuka

Przeprowadzka do Warszawy na pewno jest ruchem dobrym dla miłośników przejawów ludzkiej twórczości. Stolica jest zagłębiem ośrodków kulturalnych – od galerii sztuki począwszy, na teatrach skończywszy. Mieszkając w Warszawie masz do nich dużo łatwiejszy dostęp i większy wybór możliwości.

3. Kuchnia

Warszawa jest metropolią, w której na każdej ulicy czeka na Ciebie tysiące smaków z różnych stron świata. Kiedy wracasz zmęczony z pracy lub kiedy chcesz zaprosić wyjątkową osobę na kolację nie musisz się martwić – Warszawa dysponuje szerokim wachlarzem restauracji, gdzie możesz dobrze zjeść. To tu mieszczą się nagrodzona gwiazdką Michelin restauracja Wojciecha Modesta Amaro. Tu gotuje Magda Gessler :)

4. Nocne życie

Warszawa nocą żyje. Jeśli lubisz prowadzić nocny tryb życia – przeprowadzka do Warszawy daje Ci szerokie spectrum możliwości. Kluby, restauracje, bary – istnieje wiele miejsc, które są czynne do wczesnych godzin rannych rana lub nawet całą dobę.